Obchody jubileuszu 25-lecia Studium Muzyki Kościelnej Diecezji Toruńskiej

Opatrzności Bożej dzięki za jubileusz 25-lecia istnienia Studium Muzyki Kościelnej Diecezji Toruńskiej!
To była prawdziwa ,, uczta duchowa”. Rozpoczęliśmy Mszą świętą, której przewodniczył Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel- Biskup Toruński. Podczas uroczystości jubileuszowych mieliśmy okazję poznać założycieli – pierwszych dyrektorów naszego studium oraz kadrę profesorską związaną zawodowo od pierwszych dni istnienia z naszą szkołą. Z uwagą wysłuchaliśmy interesującego wykładu pierwszego dyrektora programowego SMK- Księdza Profesora Andrzeja Filabera w którym ujawnił interesujące szczegóły dotyczące powstania SMK.
Nasze studium jest miejscem, gdzie człowiek czuje się jak w rodzinie , jak wśród swoich. Ducha tego miejsca i  atmosferę  tworzą dobrzy ludzie. Jako słuchacze musimy przyznać, że nie jest łatwo ale jest bardzo owocnie. Kadra profesorska dba o wysoki poziom kształcenia, ale czy nie jest tak, że to co wymaga trudu i poświęcenia ma większą wartość? W atmosferze troski o drugiego człowieka, wzajemnej życzliwości, pomocy, cierpliwości i wyrozumiałości nauka, gry na fortepianie, organach,  rozwijanie wrażliwości muzycznej czy umiejętności wokalnych są przyjemnością!
Dziękujemy Panu Bogu za to, że dał nam możliwość pomnażania talentów, którymi obdarzył nas Stwórca,  w tym właśnie miejscu i z tymi właśnie ludźmi. Chwała Panu!
Katarzyna Matyszewska (II rok)

Fot. Mateusz Mielczarek, kl. Kamil Hume