Msza Krzyżma Świętego w toruńskiej bazylice katedralnej 2022

Jak co roku Chór SMK miał zaszczyt śpiewać podczas uroczystej celebracji Mszy Krzyżma Świętego w toruńskiej bazylice katedralnej świętych Janów.
Podczas liturgii wybrzmiała starożytna antyfona gregoriańska "Facies unctionis" oraz między innymi kompozycje H.M. Góreckiego i G. Pragli.
W czasie Eucharystii za organami zasiadał prof. Czesław Grajewski. Nasz chór wystąpił pod dyrekcją x. Macieja Kępczyńskiego- dyrektora SMK Diecezji Toruńskiej.
Przygotowanie chóru: Ada Gliszczyńska i x. Maciej Kępczyński.
Psalm responsoryjny: s. Urszula Tlaga.
Współpraca: x. Mariusz Klimek- kantor katedralny i Dawid Wesołowski- organista katedralny.

Cała uroczystość była transmitowana przez Radio Maryja i jest dostępna pod linkiem:
Transmisja z Katedry pw. Świętych Janów w Toruniu. Msza Święta z poświęceniem Krzyżma – RadioMaryja.pl

zdjęcia: Tygodnik katolicki "Niedziela",
kl. Mateusz Marchlewski