Bożonarodzeniowy koncert kolęd w kościele Panny Marii w Toruniu

W toruńskim kościele mariackim odbył się koncert bożonarodzeniowy w ramach Mariackich Wieczorów Muzycznych.
Na koncert, który odbył się w sobotni wieczór (21 stycznia) przybyło wielu gości, wśród których znajdował się również bp Wiesław Śmigiel.

Podczas koncertu można było wysłuchać pięknych kolęd opracowanych przez Feliksa Nowowiejskiego w wykonaniu chóru Studium Muzyki Kościelnej pod dyrekcją Ady Gliszczyńskiej oraz ks. Macieja Kępczyńskiego. Goście wysłuchali również improwizacji organowych na temat kolęd w wykonaniu toruńskiego organisty Jarosława Ciechackiego.

Organizatorem wydarzenia była parafia Wniebowzięcia NMP w Toruniu, a dyrektorem artystycznym był Szymon Piotr Ofiara, organista kościoła mariackiego w Toruniu.

Tekst i zdjęcia: Beata Patalas