Inauguracja Roku 2022/2023

?️ Piękny dzień! ?

? Za nami inauguracja roku 2023/2024 ❗
? Rozpoczęliśmy uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem Księdza Dyrektora. W homilii, ksiądz Maciej nawiązał do jakże pasującego do nas Słowa mówiącego o talentach. Przypomniał, że talent to nie tylko dar ale także ciężar, który zobowiązaliśmy się nieść. We wszystkim pomaga nam przecież Stwórca... Ksiądz Kępczyński zakończył homilię życzeniami, które pochodzą z dzisiejszej pierwszej lekcji (1 Tes): "Zachęcam was jedynie, bracia, abyście coraz bardziej się doskonalili i starali zachować spokój, spełniać własne obowiązki i pracować swoimi rękami, jak to wam przykazaliśmy."
? Po zakończeniu Mszy świętej, dyrektor SMK przedstawił nowych pedagogów rozpoczynających pracę w naszej szkole i zakomunikował liczne zmiany w organizacji roku 2023/2024.
? Ostatnim wspólnym punktem była prezentacja naszych nowych organów piszczałkowych. Społeczność Studium usłyszała pierwszy raz instrument dzięki nowemu pedagogowi szkoły Panu Jarek Ciechacki.
?‍? Po prezentacji organów odbyły się przesłuchania kandydatów aplikujących do Studium. Miło nam poinformować, że nasze grono powiększyło kilkunastu nowych słuchaczy, kantorów i organistów!
❤️ Panu Bogu i wszystkim dobrym ludziom dzięki❗
fot. M. Komorowski