Uroczystość poświęcenia organów piszczałkowych w SMK

"Zbudźcie się organy, instrumencie święty! Głoście chwałę Boga, naszego Stworzyciela i naszego Ojca!"

Tymi słowami Biskup Toruński Wiesław Śmigie,l powołal do życia w służbie Bogu i ludziom nowy instrument piszczałkowy w SMK.

"Dialog" z organami Biskup Toruński prowadził za pośrednictwem prof. Tomasza Orlowa, który odpowiadając na wezwania Następcy Apostołów zainaugurował nowy instrument.

Po obrzędzie poświęcenia, licznie zgromadzeni muzycy kościelni naszej diecezji spotkali się przy wspólnym stole. Po zakończeniu obiadu ksiądz dyrektor Maciej Kępczyński złożył podziękowania wszystkim zaangażowanym w budowę instrumentu oraz pedagogom, którzy zakończyli pracę w naszej szkole.
Dzień zakończyły warsztaty "Spotkanie z mistrzem", które poprwadził wspominany wcześniej gość specjalny prof. Tomasz Orlow.

fot. kl. Kamil Hume, Renata Czerwińska